Постинг
25.09.2024 12:54 -
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ 819 Средата на застоя
Автор: forma
Категория: Политика
Прочетен: 428 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 25.09.2024 14:14
Прочетен: 428 Коментари: 0 Гласове:
2
Последна промяна: 25.09.2024 14:14
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 819
Средата на застоя и вродената клептомания
Преди години в областта на градоустройственото проектиране работеха единици свестни и разбиращи, тъй като за него се изискват огромни знания и неограничено въображение, кристален поглед над градската среда, чувство за мярка към градското пространство и владеене на дипломацията на компромиса. Прекалено много бяха имитаторите и особено ония - „професионалистите“ с патерици.
Днес ситуацията е още по-отчайваща!
Почти всичко, което се изпълнява и изгражда от управлението на техническата власт на града, следва препоръките на мафията на строителните предприемачи като рядко, някой се вслушва в градоустройствените предложения, които добронамерено се правят. Използват се само тези, които устройват капитала, а те, дори, потвърждават правотата и полезността на предложенията.
За да повярвате на думите ми, трябва да препрочетете градските ескизи, всички от тях, които коментират темата и предлагат урбанистични иновации.
Иновацията е съществено нов елемент, който е свързан с бързината на развитие и просперитета на всяко общество, а наличието й е показател за постоянен възход!
Знаете ли, че съвременният свят прави ежегодни класации, които показват броя и сферите на направените открития, а качествата им демонстрират степените на технологичното и културно равнище на страната.
Къде сме ние?!
Това никой не знае!
Дори не сме чували, че светът непрекъснато бълва ум и разум, за да просперира и да изпреварва себеподобните си като се съревновава, дори и като краде! Ако сме чували – не сме искали да знаем за него, защото не ни е необходимо и най-важното, защото не сме го измислили ние, а по-умни от тях - хората във властта, няма!
Тя си има всичко, от което се нуждае!
Наскоро разбрахме, че на света имало и такива чудеса, но - чак, когато страната получи правото да управлява този сектор в новата комисия на Европейския Съюз! Разбрахме, че светът дава огромни средства, за да провокира и осигури зачеването, и раждането на иновации!
Ако не сме толкова крайни в оценките си и приемем, че властта има, макар и бегла представа, какво представлява възможността да направиш откритие, независимо, в коя област на обществения и стопански живот, ще се окаже, че тя – предимно говори и не прави нищо, защото се страхува от новото! Не се самообразова, нито поощрява развитие на сектора, нито му дава свобода за реализация! Не го и подпомага, пак от страх да не загуби, единствено ценното за нея – властта!
Така, мудно и равномерно растежът на икономиката, финансирането на иновациите, обогатяването на производството и облагородяване на средата на живот, бавно и полека се прегръщат със застоя, а градът и държавата загниват като се превръщат в лесна плячка на коварните ни приятели!
Това принуждава някои новозабогатели с пари или власт „пердета“ да се отдадат на присвояването, дори, на откровени кражби като тяхната мимикрия се основава, предимно на кражбата на чужда интелектуална и индустриална собственост. Вероятно, тази е една от причините настоящата обществена култура да пропадне в тъмнотата на декадентството, на фалша и измамата, на имитацията и кражбата.
Дейността им продължава!
И понеже липсват истински иновации, които да обогатяват средата с реални технически и културни постижения - налице са единствено слаби имитации и актьорски фалшификации, тъй като културната им форма и изявата й отговарят най-точно на нивото на манипулираното общество, чието състояние спомага и за пропадането му.
Не е възможно да съществува подобно състояние, си мислех – измислено е, невероятно е, но съм бъркал! Роди се невъзможното – отчуждение и бягство от иновацията като средство за бърз и устойчив обществен прогрес, заради нежеланието за промяна, заради прословутото политическо статукво, което води до общо технологично и човешко изоставане! То говори за неувереност и незнание, за умствена ограниченост и неподготвеност, за отчайващо ниски културни нива, за свещена тъпота. Отчайваща е и липсата на подходяща среда за иновации, да не говорим за тяхната реализация! Нежеланието се демонстрира агресивно и нарочно от всички, които абсорбираха властта. Те търсеха, търсят и използват само хватките, с които могат да объркат народа чрез забавните игрички на псевдо-капиталистическата демокрация!
Но след като ги видях – престанах да се гневя, престанах да съжалявам за пропуснатото време на народа и ползите от умните. Видях всичко изписано по лицата на илюзионистите.
Физиономиите им говореха.
Вижте ги и вие, но - без да плашите децата!
Очуканите им лица откриват, а не скриват умствената им непълноценност, нали.
Какво може да сътвори обществото?
Нищо!
А, ако създаде нещо, дори случайно – всячески му пречат да го реализира. И му искат подкуп от милиони пари, въпреки, че той отдавна ги е дал на нашите и европейски институции, за да документират новостта!
Застой, нали – а ни говорят за растеж!
Знаете ли, чували ли сте, поне за една наша, родна, реализирана иновация?!
Няма, защото средата не позволява!
Защото застоят не се нуждае!
мп
Средата на застоя и вродената клептомания
Преди години в областта на градоустройственото проектиране работеха единици свестни и разбиращи, тъй като за него се изискват огромни знания и неограничено въображение, кристален поглед над градската среда, чувство за мярка към градското пространство и владеене на дипломацията на компромиса. Прекалено много бяха имитаторите и особено ония - „професионалистите“ с патерици.
Днес ситуацията е още по-отчайваща!
Почти всичко, което се изпълнява и изгражда от управлението на техническата власт на града, следва препоръките на мафията на строителните предприемачи като рядко, някой се вслушва в градоустройствените предложения, които добронамерено се правят. Използват се само тези, които устройват капитала, а те, дори, потвърждават правотата и полезността на предложенията.
За да повярвате на думите ми, трябва да препрочетете градските ескизи, всички от тях, които коментират темата и предлагат урбанистични иновации.
Иновацията е съществено нов елемент, който е свързан с бързината на развитие и просперитета на всяко общество, а наличието й е показател за постоянен възход!
Знаете ли, че съвременният свят прави ежегодни класации, които показват броя и сферите на направените открития, а качествата им демонстрират степените на технологичното и културно равнище на страната.
Къде сме ние?!
Това никой не знае!
Дори не сме чували, че светът непрекъснато бълва ум и разум, за да просперира и да изпреварва себеподобните си като се съревновава, дори и като краде! Ако сме чували – не сме искали да знаем за него, защото не ни е необходимо и най-важното, защото не сме го измислили ние, а по-умни от тях - хората във властта, няма!
Тя си има всичко, от което се нуждае!
Наскоро разбрахме, че на света имало и такива чудеса, но - чак, когато страната получи правото да управлява този сектор в новата комисия на Европейския Съюз! Разбрахме, че светът дава огромни средства, за да провокира и осигури зачеването, и раждането на иновации!
Ако не сме толкова крайни в оценките си и приемем, че властта има, макар и бегла представа, какво представлява възможността да направиш откритие, независимо, в коя област на обществения и стопански живот, ще се окаже, че тя – предимно говори и не прави нищо, защото се страхува от новото! Не се самообразова, нито поощрява развитие на сектора, нито му дава свобода за реализация! Не го и подпомага, пак от страх да не загуби, единствено ценното за нея – властта!
Така, мудно и равномерно растежът на икономиката, финансирането на иновациите, обогатяването на производството и облагородяване на средата на живот, бавно и полека се прегръщат със застоя, а градът и държавата загниват като се превръщат в лесна плячка на коварните ни приятели!
Това принуждава някои новозабогатели с пари или власт „пердета“ да се отдадат на присвояването, дори, на откровени кражби като тяхната мимикрия се основава, предимно на кражбата на чужда интелектуална и индустриална собственост. Вероятно, тази е една от причините настоящата обществена култура да пропадне в тъмнотата на декадентството, на фалша и измамата, на имитацията и кражбата.
Дейността им продължава!
И понеже липсват истински иновации, които да обогатяват средата с реални технически и културни постижения - налице са единствено слаби имитации и актьорски фалшификации, тъй като културната им форма и изявата й отговарят най-точно на нивото на манипулираното общество, чието състояние спомага и за пропадането му.
Не е възможно да съществува подобно състояние, си мислех – измислено е, невероятно е, но съм бъркал! Роди се невъзможното – отчуждение и бягство от иновацията като средство за бърз и устойчив обществен прогрес, заради нежеланието за промяна, заради прословутото политическо статукво, което води до общо технологично и човешко изоставане! То говори за неувереност и незнание, за умствена ограниченост и неподготвеност, за отчайващо ниски културни нива, за свещена тъпота. Отчайваща е и липсата на подходяща среда за иновации, да не говорим за тяхната реализация! Нежеланието се демонстрира агресивно и нарочно от всички, които абсорбираха властта. Те търсеха, търсят и използват само хватките, с които могат да объркат народа чрез забавните игрички на псевдо-капиталистическата демокрация!
Но след като ги видях – престанах да се гневя, престанах да съжалявам за пропуснатото време на народа и ползите от умните. Видях всичко изписано по лицата на илюзионистите.
Физиономиите им говореха.
Вижте ги и вие, но - без да плашите децата!
Очуканите им лица откриват, а не скриват умствената им непълноценност, нали.
Какво може да сътвори обществото?
Нищо!
А, ако създаде нещо, дори случайно – всячески му пречат да го реализира. И му искат подкуп от милиони пари, въпреки, че той отдавна ги е дал на нашите и европейски институции, за да документират новостта!
Застой, нали – а ни говорят за растеж!
Знаете ли, чували ли сте, поне за една наша, родна, реализирана иновация?!
Няма, защото средата не позволява!
Защото застоят не се нуждае!
мп
нет ты не волк в овечьей шкуре, а с волч...
"Альонушка" - вчера, днес а .....
ПРЕДПОЛАГАЕМА РАМКА ЗА СДЕЛКАТА НА ТРЪМП...
"Альонушка" - вчера, днес а .....
ПРЕДПОЛАГАЕМА РАМКА ЗА СДЕЛКАТА НА ТРЪМП...
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
