Постинг
19.10.2024 09:28 -
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1298 Много тъжно
Автор: forma
Категория: Политика
Прочетен: 64 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 19.10.2024 19:58
Прочетен: 64 Коментари: 0 Гласове:
1
Последна промяна: 19.10.2024 19:58
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1298
Много тъжно!
Преосмисляне на ескизите 1294 и 1295
Удивителни характеристики носи с поведението си новосъздаденият свят след глобалните процедури през 1989-1990 година!
Вероятно ги помните, вероятно ги виждате, а ако изпитвате нужда – можете и да се вгледате!
Преценете и качествата на т.н. народни представители, оценете и функционалната неграмотност на всеки, и особено на най-възрастния от тях!
Тъга, нали!
Сборът от неподходящи представители е драма за народа на България!
И това е така, защото въпреки желанието му за демокрация – бяха излъчени и „избрани“ само членове на бившата комунистическа власт и сигурност! Обществото се стреми да се управлява от безотговорните „свои“ представители, защото те дължат уважение не към него, а към излъчилата ги партия!
В тези действия се корени и измамата, която се упражнява, за да се манипулира народа по-лесно и безотговорно - от неподходящи и неграмотни негови корумпирани граждани!
Заради това предлагам да се действа в полза - на единствения нуждаещ се!
*
Измамата е следствие от приетите форми на управление в резултат на договорките между изтока и запада на света и тя ще продължи до пълното си пропадане, защото те се договориха да услужат на глобалния финансов и олигархичен капитал. Очевидно, тези форми ще се запазят, тъй като не е възможно да се създаде, каквото и да е единство, дори да се направи екип, поне у нас, от органично зависими, видимо скарани и ненавиждащи се братя и сестри - „представители“ на измислените партийни структури.
*
Ааа, добре! – заяви Председателят при острата конфронтация на антагонистичните позиции на децата на единствената съществуваща политическа партия! Г-жо, да видим и Вашата номинация!
*
Смятам, че Партията ще продължи да изстисква, дори не наученото от т.н. политици, за да просне изпрано прането, наречено народно представителство пред лицето на народа като изпрана риза на Народното събрание, чието фалшиво мнозинство е формирано от граждани с една и съща биография, и възраст, което не иска, а и не може да я облече, заради органичното си безсрамие!
Диалогичност ли ще употребите, за да изпълните измамата, наложена ви от ментора? Та, всички вие сте събрани от несъстоятелните му принципи, какво ще създавате, какво ще избирате.
Ох, извинявайте – листчето!
Боже, какъв срам!
Те признаха, че се карат, за да може всеки да защити своята сметка, незнаейки и без интерес, къде е народът!
Забравете, ние ще продължим да се караме, а отговорността ще е ваша!
Не ни съветвайте, не искаме вашия акъл!
Мисля, че Партията-майка и дъщерите й упорито искат да се карате, за да има, макар и привидна, конфронтация!
Опитвам се малко да спазвам реда! – добави, пак той.
*
Не е възможно – някой кръвожадно искаше да разбие политическата конюктура като първо поиска извинение, а след него и публичното унижение, и заради омразата си сподели, че няма да отстъпят.
Но, защо допускаме някой да прави, каквото си иска, ще се запитате, а аз ще ви отговоря, че никой не се интересува от вас, особено от кастата на избраните! Защото разрушението, а не единението доминират в управлението на държавата, като една част от духа на Майката искаше покаяние от друга!
Ето – и едните, и другите се мразят, а са все деца на същите майка и баща, но ще продължават да търсят разума, изгладен от ръката на възрастните си родители, нищо, че и и те го нямат!
*
Това е лицето, имунитета и истината на политическата действителност у нас, обективно следствие на „договореното“ преди десетилетия. Тогава, едните се съгласиха да живеят с другите, а заедно и поотделно всеки в своите икономически периметри, да продължава безсъвестно да експлоатира света!
*
Днес към създаденото у нас ще следва разграждане, след него – отново промяна, а след нея, пак разграждане ... чрез реплики, дуплики или чрез изказвания пред хората!
Хайде пак – отначало!
Независимо, че никой не знае – откъде идва тази омраза!
Сигурно - ще е от лошия дъх на кокала.
Много е тъжно, прекалено е и смешно.
мп
Много тъжно!
Преосмисляне на ескизите 1294 и 1295
Удивителни характеристики носи с поведението си новосъздаденият свят след глобалните процедури през 1989-1990 година!
Вероятно ги помните, вероятно ги виждате, а ако изпитвате нужда – можете и да се вгледате!
Преценете и качествата на т.н. народни представители, оценете и функционалната неграмотност на всеки, и особено на най-възрастния от тях!
Тъга, нали!
Сборът от неподходящи представители е драма за народа на България!
И това е така, защото въпреки желанието му за демокрация – бяха излъчени и „избрани“ само членове на бившата комунистическа власт и сигурност! Обществото се стреми да се управлява от безотговорните „свои“ представители, защото те дължат уважение не към него, а към излъчилата ги партия!
В тези действия се корени и измамата, която се упражнява, за да се манипулира народа по-лесно и безотговорно - от неподходящи и неграмотни негови корумпирани граждани!
Заради това предлагам да се действа в полза - на единствения нуждаещ се!
*
Измамата е следствие от приетите форми на управление в резултат на договорките между изтока и запада на света и тя ще продължи до пълното си пропадане, защото те се договориха да услужат на глобалния финансов и олигархичен капитал. Очевидно, тези форми ще се запазят, тъй като не е възможно да се създаде, каквото и да е единство, дори да се направи екип, поне у нас, от органично зависими, видимо скарани и ненавиждащи се братя и сестри - „представители“ на измислените партийни структури.
*
Ааа, добре! – заяви Председателят при острата конфронтация на антагонистичните позиции на децата на единствената съществуваща политическа партия! Г-жо, да видим и Вашата номинация!
*
Смятам, че Партията ще продължи да изстисква, дори не наученото от т.н. политици, за да просне изпрано прането, наречено народно представителство пред лицето на народа като изпрана риза на Народното събрание, чието фалшиво мнозинство е формирано от граждани с една и съща биография, и възраст, което не иска, а и не може да я облече, заради органичното си безсрамие!
Диалогичност ли ще употребите, за да изпълните измамата, наложена ви от ментора? Та, всички вие сте събрани от несъстоятелните му принципи, какво ще създавате, какво ще избирате.
Ох, извинявайте – листчето!
Боже, какъв срам!
Те признаха, че се карат, за да може всеки да защити своята сметка, незнаейки и без интерес, къде е народът!
Забравете, ние ще продължим да се караме, а отговорността ще е ваша!
Не ни съветвайте, не искаме вашия акъл!
Мисля, че Партията-майка и дъщерите й упорито искат да се карате, за да има, макар и привидна, конфронтация!
Опитвам се малко да спазвам реда! – добави, пак той.
*
Не е възможно – някой кръвожадно искаше да разбие политическата конюктура като първо поиска извинение, а след него и публичното унижение, и заради омразата си сподели, че няма да отстъпят.
Но, защо допускаме някой да прави, каквото си иска, ще се запитате, а аз ще ви отговоря, че никой не се интересува от вас, особено от кастата на избраните! Защото разрушението, а не единението доминират в управлението на държавата, като една част от духа на Майката искаше покаяние от друга!
Ето – и едните, и другите се мразят, а са все деца на същите майка и баща, но ще продължават да търсят разума, изгладен от ръката на възрастните си родители, нищо, че и и те го нямат!
*
Това е лицето, имунитета и истината на политическата действителност у нас, обективно следствие на „договореното“ преди десетилетия. Тогава, едните се съгласиха да живеят с другите, а заедно и поотделно всеки в своите икономически периметри, да продължава безсъвестно да експлоатира света!
*
Днес към създаденото у нас ще следва разграждане, след него – отново промяна, а след нея, пак разграждане ... чрез реплики, дуплики или чрез изказвания пред хората!
Хайде пак – отначало!
Независимо, че никой не знае – откъде идва тази омраза!
Сигурно - ще е от лошия дъх на кокала.
Много е тъжно, прекалено е и смешно.
мп
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
