Постинг
18.01.2025 09:48 -
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1198 Несвързани мисли 185
Автор: forma
Категория: Политика
Прочетен: 647 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 18.01.2025 11:49
Прочетен: 647 Коментари: 0 Гласове:
2
Последна промяна: 18.01.2025 11:49
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1198
Не свързани мисли 185
Тези дни в интернет написах следното като отговор на поредната интелектуална кражба на общинските чиновници, пуснали прастарото ми предложение в централната зона на София ... да се намали скоростта на движение на всички транспортни средства на 30 км/час, като своя иновация -
предлагам да измислите, най-сетне и нещо свое, а не да копирате сляпо проектите, които ви предлагам от години. Би трябвало да сте поне малко по-образовани, защото транспортната организация на София се нуждае от ремонт и не отговаря на съвремените изисквания за град с нейния мащаб, и функция на столица!
*
Не ме учудва безпомощността на общинари и съветниците им, нито искам да ги обиждам, заради тяхната некомпетентност. Зададох си въпроса – какво мога да искам от хора, чието образование не е подходящо за работата, която са принудени да вършат – нали, тази работа трудно се върши и от специалисти, камо ли от такива с напълно чужди професии на специфичното управление на големия град!
Особено чужди на планирането му са проектирането и необходимите за това професионални компромиси, не само - човешка предвидливост при решаване на безбройните инфраструктурни и транспортно-комуникационни проблеми, но и при контакт с интелектуалните творчески изисквания на градоустройството, архитектурата и паркоустройството, нужни и съпътстващи неговото постоянно развитие!
Градът е в колапс, а чиновниците във властта се занимават с намаляването на скоростта на придвижване в два, само в два квартала от ЦГЧ... !
Занимават се с дребни неща, защото нямат представа, как да разрешат кардиналните градски проблеми, не че и те не са важни. Но, когато нямаш понятие от същността при развитието и нуждите на града – най-естествено е да се захванеш с елементарното, защото само него виждаш и чуваш.
А градът стене, тъй като не среща разбиране и помощ, нито от гражданите, нито от властта, която временно го управлява!
Най-учудващо е, че тези чиновници и чиновнички живеят в него!
И ако не знаят – да питат.
Ще се намерят специалисти, които да им помогнат. Всички ще ги похвалят и никой няма да пита, откъде и как им е дошла умната идея. Няма и да мислят, че са поставени там – само и само, за да има някой, който да манкира присъствие!
Заради това откровено ще питам като не очаквам отговор по разбираеми причини:
защо не се проектира нов транспортно-комуникационен план на София,
защо не се премахне транзитното движение от ядрото на града,
защо не се създадат структури на пешеходното и велосипедното движение, самостоятелни от транспортното и се обвържат с големите градски паркове, и планините,
защо не се създадат транспортна, велосипедна и пешеходна връзка между южната и северната части на града,
защо не направят проекти за една могъща зелена линеарна структура, която да свързва София с двата огромни планински масива от юг и север, както и с малките от запад и югоизток,
защо не се използват екологичните пространства около бреговете на река Искър, пресичаща Софийската котловина,
защо не се създаде мрежа за места за паркиране и гариране, която отдавна предлагаме,
защо не се използват оптимално изоставените градски територии, зони и сгради в близост до главните градски булеварди,
защо не се създадат липсващите на столицата - площади на властта и на културата, както от десетилетия им предлагаме,
защо не се създадат в зоните на старата и новата сакрални зони на София, устройствени градообразуващи пространства и нови обществени сгради,
защо не ги украсят с липсващите от тъканта на града, но крайно необходими знакови музейни сгради, заедно с пространствата около тях,
защо не се ревитализира уникалната религиозна среда, навързала в едно преливащо се общо пространство религиите на света! И много други.
Защо ли?
Защото не знаят - как да ги направят, е отговора ми, независимо, че си позволят да присвоят предложените проекти, пак така, както са правили до сега, очаквайки и надявайки се, че отново ще си затраем, заради обществената им полза.
мп
Не свързани мисли 185
Тези дни в интернет написах следното като отговор на поредната интелектуална кражба на общинските чиновници, пуснали прастарото ми предложение в централната зона на София ... да се намали скоростта на движение на всички транспортни средства на 30 км/час, като своя иновация -
предлагам да измислите, най-сетне и нещо свое, а не да копирате сляпо проектите, които ви предлагам от години. Би трябвало да сте поне малко по-образовани, защото транспортната организация на София се нуждае от ремонт и не отговаря на съвремените изисквания за град с нейния мащаб, и функция на столица!
*
Не ме учудва безпомощността на общинари и съветниците им, нито искам да ги обиждам, заради тяхната некомпетентност. Зададох си въпроса – какво мога да искам от хора, чието образование не е подходящо за работата, която са принудени да вършат – нали, тази работа трудно се върши и от специалисти, камо ли от такива с напълно чужди професии на специфичното управление на големия град!
Особено чужди на планирането му са проектирането и необходимите за това професионални компромиси, не само - човешка предвидливост при решаване на безбройните инфраструктурни и транспортно-комуникационни проблеми, но и при контакт с интелектуалните творчески изисквания на градоустройството, архитектурата и паркоустройството, нужни и съпътстващи неговото постоянно развитие!
Градът е в колапс, а чиновниците във властта се занимават с намаляването на скоростта на придвижване в два, само в два квартала от ЦГЧ... !
Занимават се с дребни неща, защото нямат представа, как да разрешат кардиналните градски проблеми, не че и те не са важни. Но, когато нямаш понятие от същността при развитието и нуждите на града – най-естествено е да се захванеш с елементарното, защото само него виждаш и чуваш.
А градът стене, тъй като не среща разбиране и помощ, нито от гражданите, нито от властта, която временно го управлява!
Най-учудващо е, че тези чиновници и чиновнички живеят в него!
И ако не знаят – да питат.
Ще се намерят специалисти, които да им помогнат. Всички ще ги похвалят и никой няма да пита, откъде и как им е дошла умната идея. Няма и да мислят, че са поставени там – само и само, за да има някой, който да манкира присъствие!
Заради това откровено ще питам като не очаквам отговор по разбираеми причини:
защо не се проектира нов транспортно-комуникационен план на София,
защо не се премахне транзитното движение от ядрото на града,
защо не се създадат структури на пешеходното и велосипедното движение, самостоятелни от транспортното и се обвържат с големите градски паркове, и планините,
защо не се създадат транспортна, велосипедна и пешеходна връзка между южната и северната части на града,
защо не направят проекти за една могъща зелена линеарна структура, която да свързва София с двата огромни планински масива от юг и север, както и с малките от запад и югоизток,
защо не се използват екологичните пространства около бреговете на река Искър, пресичаща Софийската котловина,
защо не се създаде мрежа за места за паркиране и гариране, която отдавна предлагаме,
защо не се използват оптимално изоставените градски територии, зони и сгради в близост до главните градски булеварди,
защо не се създадат липсващите на столицата - площади на властта и на културата, както от десетилетия им предлагаме,
защо не се създадат в зоните на старата и новата сакрални зони на София, устройствени градообразуващи пространства и нови обществени сгради,
защо не ги украсят с липсващите от тъканта на града, но крайно необходими знакови музейни сгради, заедно с пространствата около тях,
защо не се ревитализира уникалната религиозна среда, навързала в едно преливащо се общо пространство религиите на света! И много други.
Защо ли?
Защото не знаят - как да ги направят, е отговора ми, независимо, че си позволят да присвоят предложените проекти, пак така, както са правили до сега, очаквайки и надявайки се, че отново ще си затраем, заради обществената им полза.
мп
Вълнообразно
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 96 Без шанс
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1497 Форми на присвояв...
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 941 Устройствени ком...
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1497 Форми на присвояв...
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 941 Устройствени ком...
Комисията на Сената на САЩ одобри план, ...
нет ты не волк в овечьей шкуре, а с волч...
Образователен материал за дребни мишоци ...
нет ты не волк в овечьей шкуре, а с волч...
Образователен материал за дребни мишоци ...
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
