Постинг
14.08.2025 10:04 -
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1510 Питам се
Автор: forma
Категория: Политика
Прочетен: 113 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 14.08.2025 10:15
Прочетен: 113 Коментари: 0 Гласове:
0
Последна промяна: 14.08.2025 10:15
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ N 1510
Питам се
Защо изчезваме, защо умираме?
Защо, защо трябва да умираме?!
Може ли някой да ни каже?
Какъв идиотски въпрос, нечистоплътен, мръсен, неясен!
Нали!
Многократно съм разсъждавал върху всичко, свързано с темата съществуване на човешкия вид.
Питали ли сте се и Вие?
Може ли някой да отговори, да каже … защо?!
Защо?!
Кой го е принуждавал цял живот, след раждането си, да се бори за здраве, за образование, за морал, за род и деца, за имоти, за приятна, градивна и полезна дейност?! И след време да го принуди естествено, и безотговорно да загуби всичко изведнъж.
Защо така е режисиран човешкият живот?
Защо това се случва с всеки, независимо от постиженията му през целия му обикновен или необикновен живот … все в лична, професионална или обществена полза?!
Защо всичко придобито през целия ни живот, с толкова огромни интелектуални и физически усилия, изчезва изведнъж, сякаш е ненужно, сякаш е боклук, който си принуден несъзнателно да изхвърлиш със смъртта си, с духовната мъка и физическите усилия, дори?
Кой е създал, кой непрекъснато развива и повтаря, при един и същи очакван краен резултат, този непочтен формат на съществуване на човешкия живот!
Без разлика … един и същ, откакто е създаден и човешкият, а и живота на всички останали други видове?
Питали ли сте се, защо трябва да умираме?!
Стимулира ли някой това малоумно нечовешко убийствено действие?
Отговаряли ли сте си?!
Приемам го като подарък и се ангажирам с решението на Създателя за съществуването и реализацията ни, но с неразбиране и мъка.
+
На всичкото отгоре умира и всичко създадено от човека, особено фрапиращо - неодушевеното му творчество … като града, неговата технологична среда, пространствена култура и технологично въображение! А това е особено обидно за поколенията хора!
мп
Питам се
Защо изчезваме, защо умираме?
Защо, защо трябва да умираме?!
Може ли някой да ни каже?
Какъв идиотски въпрос, нечистоплътен, мръсен, неясен!
Нали!
Многократно съм разсъждавал върху всичко, свързано с темата съществуване на човешкия вид.
Питали ли сте се и Вие?
Може ли някой да отговори, да каже … защо?!
Защо?!
Кой го е принуждавал цял живот, след раждането си, да се бори за здраве, за образование, за морал, за род и деца, за имоти, за приятна, градивна и полезна дейност?! И след време да го принуди естествено, и безотговорно да загуби всичко изведнъж.
Защо така е режисиран човешкият живот?
Защо това се случва с всеки, независимо от постиженията му през целия му обикновен или необикновен живот … все в лична, професионална или обществена полза?!
Защо всичко придобито през целия ни живот, с толкова огромни интелектуални и физически усилия, изчезва изведнъж, сякаш е ненужно, сякаш е боклук, който си принуден несъзнателно да изхвърлиш със смъртта си, с духовната мъка и физическите усилия, дори?
Кой е създал, кой непрекъснато развива и повтаря, при един и същи очакван краен резултат, този непочтен формат на съществуване на човешкия живот!
Без разлика … един и същ, откакто е създаден и човешкият, а и живота на всички останали други видове?
Питали ли сте се, защо трябва да умираме?!
Стимулира ли някой това малоумно нечовешко убийствено действие?
Отговаряли ли сте си?!
Приемам го като подарък и се ангажирам с решението на Създателя за съществуването и реализацията ни, но с неразбиране и мъка.
+
На всичкото отгоре умира и всичко създадено от човека, особено фрапиращо - неодушевеното му творчество … като града, неговата технологична среда, пространствена култура и технологично въображение! А това е особено обидно за поколенията хора!
мп
Вълнообразно
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
